Kdy do důchodu pro nás není těžká otázka

Posted by

Pokud se v dohledné době chystáte odejít do důchodu vy nebo někdo z vašeho blízkého okolí, připravte se na tento přechod předem. Nečekejte a nenechávejte vše na poslední chvíli. Na otázku kdy do důchodu vám odpoví Důchodová kalkulačka . Vše ostatní zjistíte na příslušných stránkách či úřadech.

Důchodová kalkulačka záleží také na tom, jak dlouho je člověk pojištěn, jak dlouho pracoval, u žen záleží také na počtu dětí. Setkáte se zde také s termínem náhradní doba pojištění, což souvisí s obdobím studia, nemocí, péče o dítě a podobně.

Žádost o důchod

Kdy do důchodu, už víte, ale nezapomeňte, že důchod nevznikne automaticky, musíte si o něho požádat a vše řádně dokladovat. Žádost o důchod sepíše ve větší firmě s vámi zaměstnavatel, v menší firmě, s osobami samostatně výdělečně činnými a osobami bez zaměstnání sepíše žádost příslušná správa sociálního zabezpečení.