Začněme dřevem

Garnýže, vyrobené ze dřeva se vyznačují několika zásadními vlastnostmi. Mají omezenou nosnost a omezenou délku jednotlivých tyčí. To je dáno charakterem materiálu. Dřevo má prostě své fyzikální a mechanické limity, které je nutno respektovat. Znamená to, že větší prostor lze překlenout pouze za cenu nastavení nosných tyčí a použitím dalšího držáku. Obecně se jednotlivé tyče vyrábějí do maximální délky 240 cm. Větší rozměry je nutno opatřit ke dvěma koncovým nosným držákům ještě držákem středovým a tyč sestavit ze dvou kratších dílů.

Krása přírody

Nezastupitelný půvab přírodního materiálu je stále tím hlavním důvodem, proč se v interiérech dřevo stále používá. Přirozená kresba dřeva se dá ještě zvýraznit namořením, či nalakováním do nejrůznějších odstínů dle přání a vkusu zákazníka. Proto se stále těší takové oblibě.